Polylabs presented their bio based polyols in Putech Eurasia 2015 . Polylabs biopolyols is the solution for the long desired Polyurethane industry change from petrochemical based to to green and sustainable.
«Turcija mums ir jauns tirgus ar daudzveidīgiem vietējiem spēlētājiem. Ļoti pašpietiekams tirgus, bet tajā pašā laikā zaļās tehnoloģijas tajā nav attīstītas. Lai arī šobrīd plaši izmanto lētus poliolus no Ķīnas, tomēr ir visai liela interese par iespēju ražot poliuretāna putas no zaļajiem materiāliem, lai savu produkciju spētu vieglāk eksportēt uz Eiropas valstīm,» izstādes iespaidos dalās SIA PolyLabs vadītājs Kristiāns Grundštoks.Izstādes laikā interesi par PolyLabs ražotajiem polioliem izrādījuši nozares pārstāvji un pasaules mēroga nozares mediji. «Šobrīd turpinās pārrunas par sadarbību ar vairākiem nozares «lielajiem spēlētājiem», tostarp arī ar izplatītājiem. Jāpiebilst, ka Turcijā mūs uzrunāja arī nozares vadošā zinātniskā žurnāla PU Magazine International pārstāvis, lūdzot sagatavot zinātnisko rakstu sēriju par PolyLabs zaļajiem polioliem pasaules mērogā,» ziņo K.Grundštoks.
Globālās poliuretānu industrijas virzībā notiek pāreja uz atjaunojamiem resursiem un videi draudzīgu risinājumu izmantošanu, līdz ar to šī industrija ir augošs tirgus. Poliuretānu industrija arī Eiropā neatlaidīgi tiecas uz atjaunojamo resursu poliolu izmantošanu, skaidro uzņēmumā
Iegūtais produkts pamatā balstīts uz atjaunojamajiem resursiem un piedāvā «zaļu» alternatīvu naftas izcelsmes polioliem. Atjaunojamo resursu sastāvs PolyLabs ražotajā Biopoliolā ir 60-74% no kopējās masas, kas ir salīdzinoši augsts radītājs. Atšķirībā no pašreiz pieejamajiem polioliem tirgū, Biopoliols ir ne tikai zaļš produkts pats par sevi, bet arī tā ražošanas process ir videi draudzīgs, jo nerada izmešus. Biopoliols ir viena no poliuretāna ražošanai nepieciešamajām izejvielām. Savukārt patērētāji poliuretāna produktus sastop izolācijas materiālos, autobūvē, cauruļvadu izolācijā, kuģubūvē, mēbeļu polsterējumā, pat apģērbos – kurpju zolēs, ūdens necaurlaidīgu apģērbu pārklājumos, arī vīna pudeļu korķu, vējdēļu, izolācijas materiālu un citu ikdienišķu preču veidolā.
PolyLabs ar Norway Grants un Zaļo tehnoloģiju inkubatora atbalstu īsteno atsevišķus produkta komercializācijas pasākumus, lai sasniegtu savus mērķa tirgus.
Zaļo tehnoloģiju inkubators darbojas sadarbībā ar Ekonomikas ministrijas, Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras, Norvēģijas Inovāciju aģentūras un Norvēģijas valsts industriālās attīstības korporācijas (SIVA) nodibinātā SIA Green Industry Innovation Center atbalstu, kas darbojas Latvijas Universitātes, Rīgas Tehniskās universitātes un Norvēģijas valsts industriālās attīstības korporācijas paspārnē.