PolyLabs wins InnoEnergy PowerUp! Challenge Latvian final (LV)

InnoEnergy rīkoto sacensību PowerUp! Challenge Latvijas finālā uzvar ķīmisko produktu ražotājs – PolyLabs ar jaunu risinājumu kā pārstrādāt līdz šim nepārstrādājamus PET plastmasas atkritumus lieliskā ķīmiskā produktā – enerģiju taupošā materiālā – poliuretānā. Līdz ar uzvaru Latvijas finālā PolyLabs ir izcīnījuši ceļazīmi uz PowerUp! Challenge lielo finālu, kur sacentīsies ar uzņēmumiem no 24 Centrāleiropas un Austrumeiropas valstīm.

PowerUp! Challenge Latvijas fināls norisinājās 29. aprīlī, turklāt pirmo reizi sacensību vēsturē – tiešsaistē. Sacensībām dalību bija pieteikuši 16 uzņēmumi no Latvijas un atlases kārtu izturēja 7 spēcīgākie no tiem, kuri tiešsaistē prezentēja savus projektus un atbildēja uz žūrijas jautājumiem. Sešu gadu laikā PowerUp! Challenge sacensības ir kļuvušas par nozīmīgāko notikumu Centrāleiropas un Austrumeiropas jaunuzņēmēju vidū, kas darbojas enerģijas ilgtspējas jomā. Šogad dalību sacensībās pieteica 425 uzņēmumi no 24 valstīm un atlases kārtu ir izturējuši 362 dalībnieki. Taču uz lielo finālu dosies tikai nacionālo finālu uzvarētāji, lai cīnītos par naudas balvām kopumā 65 000 EUR apmērā un vērtīgiem piedāvājumiem no galvenajiem sadarbības partneriem – Amazon Web ServicesRevolut un SpeedUp Group.

Latvijas fināla uzvarētājs PolyLabs tika izveidots 2014. gadā un tā galvenā darbības sfēra ir ķīmisko produktu ražošana un konkrēti poliolu ražošana, kas ir viena no galvenajām izejvielām poliuretāna industrijā. Uzņēmuma stāsts aizsākās ar bio polioliem, kas tiek ražoti no rapšu un tallu eļļas. Tomēr ar to inovācijas nav apstājušās. PolyLabs ir izstrādājuši jaunu risinājumu kā pārstrādāt līdz šim nepārstrādājamus PET plastmasas atkritumus lieliskā ķīmiskā produktā – enerģiju taupošā materiālā – poliuretānā, tādejādi izņemot izejvielas no piesārņojuma un ieliekot tās pagarinātā dzīves cikla produktā.

“Šī bija ļoti interesanta un vērtīga pieredze, jo līdz šim tomēr bija pierasts stāvēt uz skatuves un prezentēt klātienē, bet tagad tas bija jādara pirmo reizi tiešsaistē. Man ir liels gandarījums, ka tiek saredzēta plastmasas atkritumu pārstrādes problēmas nopietnība un novērtēts PolyLabs risinājums. Mūsu komanda izjūt arvien lielāku atbildību, turpināt darbu un īstenot iecerēto. Ar prieku dosimies uz PowerUp! lielo finālu, lai iepazīstinātu ar mūsu plastmasas atkritumu pārstrādes risinājumu vēl plašāku auditoriju un cīnītos par uzvaru starptautiskā līmenī,” komentē Kristiāns Grundštoks no PolyLabs.

Latvijas finālu tiešsaistē varēja vērot ikviens interesents, iepriekš reģistrējoties, un pēc finālistu prezentāciju noskatīšanās balsot par savu simpātiju. Skatītāju balsojumā uzvarēja Squad Robotics ar risinājumu, kas palīdz manuāli vadāmas tīrīšanas mašīnas padarīt par autonomām, kā arī dod iespēju dažāda tipa robotiem sadarboties savā starpā.

“Šogad PowerUp! sacensības ieiet vēsturē ar jaunu formātu. Piecus gadus pēc kārtas sacensību nacionālais fināls bija īpašs pasākums, kas pulcēja dalībniekus, žūriju un skatītājus klātienē ar iespēju dibināt jaunus kontaktus un novēlēt visiem veiksmi. Šoreiz mēs viens otru varējām vērot tikai caur ekrāniem tiešsaistes režīmā. Taču, atsakoties no tādiem klātienes pasākuma elementiem kā vietas izvēle, noformējums, uzkodas un citiem papildinājumiem, mēs varējām pilnībā koncentrēties uz galveno – Latvijas finālistiem. Mums visiem bija iespēja veltīt nedalītu uzmanību katram projektam, kas tika prezentēts un izvēlēties spēcīgāko no 7 finālistiem, kas pavisam drīz dosies pārstāvēt Latviju lielajā finālā,” komentē InnoEnergy vadītāja Latvijā Liene Kuplā.

Lēmums par PowerUp! Challenge lielā fināla norises vietu un laiku tiks pieņemts atkarībā no šobrīd noteikto ierobežojumu atcelšanas Centrāleiropas un Austrumeiropas reģionā.

Key Features of Cradle-to-Gate:
  • Cradle: Refers to the extraction of raw materials or the beginning of the product’s lifecycle.
  • Gate: Refers to the point when the product leaves the manufacturing facility, ready for delivery.

This model includes:

  1. Raw Material Footprint: Emissions from sourcing and producing raw materials.
  2. Transportation Footprint: Emissions from transporting raw materials to the production site.
  3. Production Footprint: Emissions from manufacturing processes.

Exclusions: Cradle-to-Gate does not include downstream processes like product use, end-of-life disposal, or recycling.

Advantages of Cradle-to-Gate Calculations:
  • Provides a focused view of the manufacturing process’s environmental impact.
  • Aligns well with suppliers and manufacturers who are responsible for the production phase only.
  • Easier to calculate and verify compared to full lifecycle assessments (Cradle-to-Grave or Cradle-to-Cradle).

For technical data sheets, please reach out: office@polylabs.lv

This site uses cookies. By continuing to browse the site, you are agreeing to our use of cookies.